Препоръчайте ми дестинация извън България

Забележителни места, на които сте били, архитектурни и исторически забележителности, екология и помощ за природата.
Потребителски аватар
OhO_BoHo

Препоръчайте ми дестинация извън България

Мнениеот OhO_BoHo » вт, 26 апр 2016, 17:06

:) Здравейте с приятели искаме да си направим почивка извън България, за сега сме се спрели на централна Европа. Приемам съвети за интересни места за да видим нещо интересно, а не само да пътуваме.
Потребителски аватар
testko

Re: Препоръчайте ми дестинация извън България

Мнениеот testko » ср, 11 май 2016, 16:11

:) Централна Европа ти препоръчвам Чехия или Унгария. Ако промениш мнението си хващай самолета за Испания има толкова много интересни места, които си заслужават да бъдат видени.
irgnet
Контакти:

Мнениеот irgnet » пет, 20 окт 2017, 17:42

Скоро бях в Шотландия за 10-тина дни. Влюбих се! Страхотно е там
Потребителски аватар
Niki

Мнениеот Niki » съб, 21 окт 2017, 19:23

irgnet написа:Скоро бях в Шотландия за 10-тина дни. Влюбих се! Страхотно е там

:) Ще споделиш ли малко от пътуването си в Шотландия.
irgnet
Контакти:

Мнениеот irgnet » вт, 24 окт 2017, 14:17

Значи първо бях в Лондон на гости за няколко дни и след това хванах автобус за Абърдийн /това е в северната част на шотландия, там ме чакаше приятелка при която гостувах/. Пътувах с автобус на Мегабус, билета си го бях взел няколко месеца преди това и като 1-ви билет за дестинацията цената му беше 1 паунд, толкова ми беше и този за връщането към Лондон. Около 10-11 часа се пътува с автобуса, зависи как е трафика по пътя.

Абърдийн е много красив град на северно море, има красива крайбрежна ивица, а почти всички сгради в центъра са облицовани с гранит. Води се петролната столица на европа, там е и най-голямата хеликоптерна площадка в света - обслужва нефтените платформи в северно море.

От Абърдийн направихме едно пътуване с автобус до Единбург за деня, след 2 дни и до Глазгоу. Лично на мен Глазгоу повече ми хареса, по динамичен град е, докато Единбург е по-туристически да го кажа. То навсякъде в тези 2 града е пълно с туристи де, а и за щастие за престоя ми там само 1-2 дни беше мръчкаво времето, но без валежи, другите дни бяха с много хубаво време /бях там в началото на октомври/

В Единбург всички се насочват към двореца и крепостта, но след това може да отидете до един хълм, който се пада над морето точно и е много спокойно и красиво там, няма ги тълпите от туристи.

В Глазгоу малко в страни от центъра има огромна катедрала и зад нея има хълм-гробище, но е паметник вече, не е активно. Има доста интересни склуптури и паметници в това гробище.

Малко Снимки може да видите тук: https://photos.app.goo.gl/1PHxUuxeKqKy1NhQ2
Потребителски аватар
Niki

Мнениеот Niki » ср, 25 окт 2017, 13:46

irgnet написа:Значи първо бях в Лондон на гости за няколко дни и след това хванах автобус за Абърдийн /това е в северната част на шотландия, там ме чакаше приятелка при която гостувах/. Пътувах с автобус на Мегабус, билета си го бях взел няколко месеца преди това и като 1-ви билет за дестинацията цената му беше 1 паунд, толкова ми беше и този за връщането към Лондон. Около 10-11 часа се пътува с автобуса, зависи как е трафика по пътя.

Абърдийн е много красив град на северно море, има красива крайбрежна ивица, а почти всички сгради в центъра са облицовани с гранит. Води се петролната столица на европа, там е и най-голямата хеликоптерна площадка в света - обслужва нефтените платформи в северно море.

От Абърдийн направихме едно пътуване с автобус до Единбург за деня, след 2 дни и до Глазгоу. Лично на мен Глазгоу повече ми хареса, по динамичен град е, докато Единбург е по-туристически да го кажа. То навсякъде в тези 2 града е пълно с туристи де, а и за щастие за престоя ми там само 1-2 дни беше мръчкаво времето, но без валежи, другите дни бяха с много хубаво време /бях там в началото на октомври/

В Единбург всички се насочват към двореца и крепостта, но след това може да отидете до един хълм, който се пада над морето точно и е много спокойно и красиво там, няма ги тълпите от туристи.

В Глазгоу малко в страни от центъра има огромна катедрала и зад нея има хълм-гробище, но е паметник вече, не е активно. Има доста интересни склуптури и паметници в това гробище.

Малко Снимки може да видите тук: https://photos.app.goo.gl/1PHxUuxeKqKy1NhQ2

(giggle) Ами добре си изкарал ако мога така да се изразя, благородно ти завидях пак да идиш :D иначе ме впечатли последната снимка, това гробища ли са?
joro

Мнениеот joro » вт, 07 ное 2017, 15:49

Ходил ли си в Прага? Ако не си, задължително трябва да отидеш. С колата ли ще ходиш на почивка? В https://oferti.pochivka.bg/oferti-chehia-d22 има готини оферти за екскурзии с автобус или самолет. Аз съм ходил с автобус, беше готино преживяване.
Потребителски аватар
Niki

Мнениеот Niki » ср, 08 ное 2017, 15:35

joro написа:Ходил ли си в Прага? Ако не си, задължително трябва да отидеш. С колата ли ще ходиш на почивка? В https://oferti.pochivka.bg/oferti-chehia-d22 има готини оферти за екскурзии с автобус или самолет. Аз съм ходил с автобус, беше готино преживяване.

Мои познати ходиха Прага, гледах снимки хареса ми това, което видя, те също бяха доволни.
joro

Мнениеот joro » ср, 29 ное 2017, 17:45

Супер си е там, има какво да се види.

Върни се в “Форум за туризъм”