Лаптоп с вградена или добавена видео карта?

Форум за компютри, хардуер, софтуер, конфигурации, мрежи и комуникации, избор на компютър.
Потребителски аватар
rossi_bg

Лаптоп с вградена или добавена видео карта?

Мнениеот rossi_bg » ср, 11 яну 2017, 14:58

(itwasntme) Стария ми лаптоп вече изживява последните си мигове. Взех да се оглеждам за нов компютър, за да съм подготвена когато сегашния приключи съществуването си да съм подготвена. Гледах доста модели но за да избера според мен трябва да почна от това видео картата да е вградена Intel или добавена (каквото и да значи това) Nvidia Geforce. Също се колебая между четири марки Acer, Asus, Dell и HP, коя според вас е по-надеждна?
Потребителски аватар
OhO_BoHo

Re: Лаптоп с вградена или добавена видео карта?

Мнениеот OhO_BoHo » пет, 22 сеп 2017, 18:43

rossi_bg написа:(itwasntme) Стария ми лаптоп вече изживява последните си мигове. Взех да се оглеждам за нов компютър, за да съм подготвена когато сегашния приключи съществуването си да съм подготвена. Гледах доста модели но за да избера според мен трябва да почна от това видео картата да е вградена Intel или добавена (каквото и да значи това) Nvidia Geforce. Също се колебая между четири марки Acer, Asus, Dell и HP, коя според вас е по-надеждна?

Ако е от среден клас може би е по-добре да гледаш с вградена видео карта. Ако търсиш нещо мощно с Itel i7 процесор ще трябва да е с външна видео карта защото нямаш много варианти за вградена.
Потребителски аватар
Kirpi4a

Re: Лаптоп с вградена или добавена видео карта?

Мнениеот Kirpi4a » вт, 26 сеп 2017, 16:47

rossi_bg написа:(itwasntme) Стария ми лаптоп вече изживява последните си мигове. Взех да се оглеждам за нов компютър, за да съм подготвена когато сегашния приключи съществуването си да съм подготвена. Гледах доста модели но за да избера според мен трябва да почна от това видео картата да е вградена Intel или добавена (каквото и да значи това) Nvidia Geforce. Също се колебая между четири марки Acer, Asus, Dell и HP, коя според вас е по-надеждна?

Тук е обяснено много подробно предимствата и недостатъците и на двата типа видео карти:

https://ardes.bg/news/2017/04/videokartata-na-laptopa-kakvo-da-znaem

Върни се в “Форум за компютри”