Как да поддържам батерията на лаптопа?

Форум за компютри, хардуер, софтуер, конфигурации, мрежи и комуникации, избор на компютър.
Потребителски аватар
uncurajo

Как да поддържам батерията на лаптопа?

Мнениеот uncurajo » чет, 28 апр 2016, 15:45

:? Купих си лаптоп досега бях с настолен компютър и не знам как да си поддържам батерията. Някои казват че е по-добре батерията да не стои в лаптопа други обратно, ако може някой компетентен да каже как е най-добре.
Потребителски аватар
Георгиев

Re: Как да поддържам батерията на лаптопа?

Мнениеот Георгиев » вт, 03 май 2016, 13:37

Мой приятел я изкарва от лаптопа докато си е у тях за да може да не се зарежда и разрежда постоянно. Като цяло мисля, че е добре когато си у вас да я изкарваш, да я зареждаш когато лаптопа не работи, също така да я изтощаваш до край и да зареждаш до край. :)
vikentii

Мнениеот vikentii » пон, 26 сеп 2016, 17:35

В общи линии, това което е написал преди мен Георгиев е така: лаптоп батерията се амортизира най-много от високите температури и безразборните цикли.
Аз като цяло се ръководя и доверявам на написаното в тази статия: http://www.is20-bg.com/saveti-dalag-zhi ... ateriyata/
Потребителски аватар
nikoletta

Мнениеот nikoletta » вт, 26 дек 2017, 12:47

uncurajo написа::? Купих си лаптоп досега бях с настолен компютър и не знам как да си поддържам батерията. Някои казват че е по-добре батерията да не стои в лаптопа други обратно, ако може някой компетентен да каже как е най-добре.

:D Някои хора даже си свалят батериите от лаптопа да не се хабила. Според мен лаптопите си имат режим кога да разреждат батерията и не мисля, че трябва да се прави нещо допълнително в тази посока. Според мен е важно батерията постоянно да е в лаптопа защото най-малкото, като спре тока не спира веднага компютъра, а това може да е опасно.

Върни се в “Форум за компютри”