Защо досега не сме правили опити да добиваме нефт

Дискусии за всичко, което ни заобикаля или се случва около нас.
Потребителски аватар
Mi4onka

Защо досега не сме правили опити да добиваме нефт

Мнениеот Mi4onka » ср, 04 май 2016, 14:21

(thinking) Защо досега не сме правили опити да добиваме нефт, има ли причини и те политически ли са според вас?
Потребителски аватар
Niki

Re: Защо досега не сме правили опити да добиваме нефт

Мнениеот Niki » пет, 13 май 2016, 16:29

Мисля че по-скоро причините са политически, толкова години социализъм нито автомобило строене нито газ и нефт и то заради братушките.
Потребителски аватар
Sebbela

Мнениеот Sebbela » съб, 16 дек 2017, 11:29

Mi4onka написа:(thinking) Защо досега не сме правили опити да добиваме нефт, има ли причини и те политически ли са според вас?

(cool) и аз си мисля, че причините са политически и разбира се икономически. След първоначалния шум за залежи на нефт и газ отново тишина. Пак ли някой спря мераците ни за добив на черно злато?
inov

Мнениеот inov » вт, 09 яну 2018, 14:34

Говорите глупости с извинения! Проучвания за нефт са правени много отдавна - още в предишния строй. И в резултат на това са намерени малки находища край Шабла и малко по-големи такива край Плевен. Последните не само са открити, но и е имало добив на нефт. До момента в който нефтът е изчерпан... Ако пътувате от София към Варна, то ще видите нефтените помпи. Те дори напоследък често работят, но вече нефт не се добива. Вместо това опразнените от нефт земни кухини се ползват за огромен резервоар за нефт - идва влакова композиция и всичко се налива в земята. След това като ти трябва нефт - помпаш. Това последното го научих от човек работещ в "Плама Плевен".

Накратко казано - нефт и земен газ тук в България има, но на много места по малко. Ако почнем да го добиваме, то резултатът ще е значително провалена природа, просто защото не е на едно място, а трябва да се надупчи като решето земята. За информация при всеки сондаж, независимо дали добиваш шистов газ или не, се вкарват много агресивни химикали, за да смазват содната като пробива камъните. Това са опасни карциногенни, които няма какво да ги спре да попаднат в питейната вода.

Докато за добива на нефт и газ грешите напълно, то по отношение на автомобилостроенето - Niki е напълно прав. Точно заради братушките се проваля производството ни на този автомобил:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1 ... 0%BD%D0%BE
Иначе самите французи са били силно новити да ни образоват и вкарат в автомобилостроенето. Може би защото сме били на времето силно франкофонска държава и така те са разпространявали сферата си на влияние.
Потребителски аватар
Mi4onka

Мнениеот Mi4onka » ср, 10 яну 2018, 14:06

inov написа:Говорите глупости с извинения! Проучвания за нефт са правени много отдавна - още в предишния строй. И в резултат на това са намерени малки находища край Шабла и малко по-големи такива край Плевен. Последните не само са открити, но и е имало добив на нефт. До момента в който нефтът е изчерпан... Ако пътувате от София към Варна, то ще видите нефтените помпи. Те дори напоследък често работят, но вече нефт не се добива. Вместо това опразнените от нефт земни кухини се ползват за огромен резервоар за нефт - идва влакова композиция и всичко се налива в земята. След това като ти трябва нефт - помпаш. Това последното го научих от човек работещ в "Плама Плевен".

Накратко казано - нефт и земен газ тук в България има, но на много места по малко. Ако почнем да го добиваме, то резултатът ще е значително провалена природа, просто защото не е на едно място, а трябва да се надупчи като решето земята. За информация при всеки сондаж, независимо дали добиваш шистов газ или не, се вкарват много агресивни химикали, за да смазват содната като пробива камъните. Това са опасни карциногенни, които няма какво да ги спре да попаднат в питейната вода.

Докато за добива на нефт и газ грешите напълно, то по отношение на автомобилостроенето - Niki е напълно прав. Точно заради братушките се проваля производството ни на този автомобил:
Иначе самите французи са били силно новити да ни образоват и вкарат в автомобилостроенето. Може би защото сме били на времето силно франкофонска държава и така те са разпространявали сферата си на влияние.

:) Имах в предвид добив на нефт и газ в Черно море на големи количества. Иначе и аз съм ги виждала малките сонди на сушата.
inov

Мнениеот inov » ср, 10 яну 2018, 15:45

Mi4onka написа:
inov написа:Говорите глупости с извинения! Проучвания за нефт са правени много отдавна - още в предишния строй. И в резултат на това са намерени малки находища край Шабла и малко по-големи такива край Плевен. Последните не само са открити, но и е имало добив на нефт. До момента в който нефтът е изчерпан... Ако пътувате от София към Варна, то ще видите нефтените помпи. Те дори напоследък често работят, но вече нефт не се добива. Вместо това опразнените от нефт земни кухини се ползват за огромен резервоар за нефт - идва влакова композиция и всичко се налива в земята. След това като ти трябва нефт - помпаш. Това последното го научих от човек работещ в "Плама Плевен".

:) Имах в предвид добив на нефт и газ в Черно море на големи количества. Иначе и аз съм ги виждала малките сонди на сушата.

В началото на 90-те години фирма Chevron получи правото да прави проучвания за нефт и газ в Черно море. Като резултат стояха 2-3 години и единственото което откриха бяха много малки залежи газ. И естествено след това си тръгнаха. Това, че сега ни лъготят, че имало много залежи - това си мисля, че е претоплена манипулативна лъжа. Chevron не са идиоти и знаят как да правят проучвания. Ама малко хора ги помнят тях...
Потребителски аватар
Mi4onka

Мнениеот Mi4onka » пет, 12 яну 2018, 12:29

inov написа:В началото на 90-те години фирма Chevron получи правото да прави проучвания за нефт и газ в Черно море. Като резултат стояха 2-3 години и единственото което откриха бяха много малки залежи газ. И естествено след това си тръгнаха. Това, че сега ни лъготят, че имало много залежи - това си мисля, че е претоплена манипулативна лъжа. Chevron не са идиоти и знаят как да правят проучвания. Ама малко хора ги помнят тях...

:) Не знам все се надявах накрая България и българите да имат късмет и да се открият залежи на петрол и газ поне за нуждите на страната.

Върни се в “Общи форумни теми”