Хомеопатията шарлатанство или успешен лечебен метод

От билките до акупунктурата, от хомеопатията до бабините лекове всякакви дискусии за алтернативната медицина.
Потребителски аватар
GaBrIeLa

Хомеопатията шарлатанство или успешен лечебен метод

Мнениеот GaBrIeLa » чет, 05 май 2016, 15:12

(thinking) Здравейте, отдавна исках да открия тема за Хомеопатията. Доколкото знам в хомеопатичните лекарства се съдържат съставки от животни и растения, които са силно разредени. Някои хора между които и моя милост смятат, че поради голямото разреждане на съдържанието хомеопатията не лекува а всичко въпрос на внушение. Вие какво мислите за Хомеопатията, ползвали ли сте я, като лечебен метод и какви са били резултатите или всичко е пилеене на пари?
Потребителски аватар
uncurajo

Re: Хомеопатията шарлатанство или успешен лечебен метод

Мнениеот uncurajo » ср, 13 дек 2017, 17:16

GaBrIeLa написа:(thinking) Здравейте, отдавна исках да открия тема за Хомеопатията. Доколкото знам в хомеопатичните лекарства се съдържат съставки от животни и растения, които са силно разредени. Някои хора между които и моя милост смятат, че поради голямото разреждане на съдържанието хомеопатията не лекува а всичко въпрос на внушение. Вие какво мислите за Хомеопатията, ползвали ли сте я, като лечебен метод и какви са били резултатите или всичко е пилеене на пари?

:) Не съм се възползвал от възможностите на хомеопатията, но се надявам да върши работа защото в нашия век с използването на антибиотиците се нароиха толкова резистентни бактерии, че става все по-трудна борбата с тях. В тази статия има интересна информация и няколко истини и заблуди за хомеопатията:

http://www.homeopatiazateb.com/istini-i-zabludi-za-homeopatiata

Върни се в “Алтернативна медицина”