Колко време трае любовта?

Какво е любовта, какви чувства изпитваме, когато сме влюбени. А чувствали ли сме я истински.
Потребителски аватар
BGdog

Колко време трае любовта?

Мнениеот BGdog » ср, 20 апр 2016, 14:49

:roll: Според вас колко време трае любовта и може ли това да е вечно?
Потребителски аватар
Георгиев

Re: Колко време трае любовта?

Мнениеот Георгиев » вт, 03 май 2016, 13:08

Може да трае вечно - има такива факти, но по принцип съм забелязал, че трае около 3,4,5 години :)
Потребителски аватар
Hypper_B

Мнениеот Hypper_B » пон, 16 май 2016, 19:57

Напълно съм съгласен с Георгиев само да допълня, че за да трае вечно партньорите трябва да са се уцелили.
ivani

Мнениеот ivani » вт, 11 окт 2016, 13:30

Не повече от няколко години.И в човешките отношения няма нищо вечно,както и във всичко останало.Всичко тече,всичко се мени. :)
Потребителски аватар
BGdog

Мнениеот BGdog » нед, 23 окт 2016, 15:32

Няколко години и после какво, хората се разделят или остават заедно отегчени? :)
Потребителски аватар
Георгиев

Мнениеот Георгиев » вт, 29 ное 2016, 15:02

BGdog написа:Няколко години и после какво, хората се разделят или остават заедно отегчени? :)

Защо да са отегчени? :) Всичко зависи 1. индивидуално до човека, 2. до стремежа на двойката. Примери имам, но няма да излагам тук. Моята връзка продължава 5та година - имал съм всякакви мигове през този период, но пламъка продължава и влюбването си остава с всеки изминал ден. Онова първично влюбване съпътствано с по-дълбоката любов, в която се прераства през годините. Просто не мога да приема пълното отричане на поддържането трайността на голямата и истинска любов.

Който има желание - намира и начин. :)
Потребителски аватар
rossi_bg

Мнениеот rossi_bg » ср, 11 яну 2017, 14:09

ivani написа:Не повече от няколко години.И в човешките отношения няма нищо вечно,както и във всичко останало.Всичко тече,всичко се мени. :)

(dull) А защо само няколко години, защо се променят нещата, партньорите се опознават или има друга причина, може би се насищат един на друг?
vladimir80

Мнениеот vladimir80 » вт, 22 май 2018, 15:11

Това е много индивидуално за всяка двойка, някои любови траят дни, месеци, години дори цял живот.... това зависи от мъжа и жената и тяхното възприятие относно човека до тях..
В днешно време е трудно да се каже, че любовта трае вечно, защото ценностите ни ги няма вече ........ и повече материалността измества любовта

Върни се в “Форум за любовта”